Mistrzostwa Polski – 29er – dwa medale dla załóg JKW !

Nasze załogi 29er’a również nie przyjechały z pustymi rękoma z Mistrzostw Polski Juniorów 2015.
Regaty, jak przystało na MP były wymagające. Po pierwsze wpływało na to bardzo poważne podejście do tematu wszystkich zawodników. Była to ostateczna walka o wyjazd na Mistrzostwa Świata ISAF i każdy płynął na 100% swoich możliwości nieodpuszczając sobie i przede wszystkim innym.  Warunki w których przyszło się ścigać również nie należały do łatwych. Dla skiffa fala momentami od dziobu na kursach z wiatrem to spory problem i trzeba być na prawdę czujnym i skoncentrowanym by wykrzesać z łódek najlepszy gaz i co najważniejsze, dojechać do mety…
do mety, na której często okazywało się, że jest się przed męskimi załogami i po nawiązaniu całkiem fajnej walki z czubem. Dzięki temu zawodniczki Jacht Klubu Wielkopolski zajęły dwa stopnie podium. Załoga Wałecka&Dudzińska wywalczyły srebrny medal natomiast brąz zdobyły Asia Trejter i Emi Zygarłowska. Poza podium, na czwartej pozycji zakończyły regaty Misia Manikowska i Marianna Damasiewicz. Układ ten nie był jednak tak oczywisty i zaciekła walka trwała do ostatniego wyścigu co bardzo cieszy i za co należą się gratulacje całej szóstce.