AKCJA SPRZĄTANIA BRZEGÓW NASZEGO JEZIORA!!!

Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy.

Fundacja NASZA ZIEMIA, z którą nawiązaliśmy ostatnio bardzo owocną współpracę, ogłosiła finał tegorocznej akcji Sprzątania Świata, który odbędzie się w całej Polsce w dniach 15-17 września 2023r.

I my też, jako środowisko związane z Kiekrzem i otoczeniem Jeziora Kierskiego, chcemy tu dołożyć swój wkład w naprawę środowiska naturalnego i włączyć się do tej pięknej i szlachetnej akcji.

A więc proponujemy:

przeprowadzenie zorganizowanej, kompleksowej akcji sprzątania brzegów naszego jeziora w sobotę 16.09.2023r. w godzinach 10.30 do 14.00, połączonej z poczęstunkiem i wręczeniem nagród, oraz podsumowaniem sezonu w ramach naszych tegorocznych działań – na terenie ośrodka żeglarskiego ŻLKS w Kiekrzu, ul. Wilków Morskich 13 (ok. godz. 13.30).

Uprzejma prośba do osób które mają możliwość pomóc nam w koordynacji działań (szczególna prośba do Rad Osiedli i Klubów), żeby zebrać grupy osób ze swojej najbliższej okolicy, w miejscach wskazanych na załączonym planie orientacyjnym, które zostały wytypowane jako najbardziej zaśmiecone (oczywiście można też przejść o posprzątać inne „szczególne” obszary w Waszej okolicy). Każda grupa zostanie zaopatrzona w worki na śmieci i rękawice jednorazowe – po potwierdzeniu do mnie na maila przybliżonej liczby uczestników w każdej grupie.

Chcemy zebrać jak najwięcej śmieci i pokazać, że brzegi Jeziora Kierskiego też mogą być czyste i atrakcyjne.

Plan działań na sobotę jest następujący:

1. 10.30 – Zbiórka w podgrupach w wybranych przez poszczególnych Koordynatorów miejscach, rozdanie worków i rękawic. Wskazujemy wstępnie miejsca zbiórki od 1. do 6. – zgodnie z załączoną mapą.

2. 11.00 – 13.00 Sprzątanie w „swoich” rejonach. UWAGA:  worki ze śmieciami składujemy we wskazanych na mapie miejscach, przy drogach dojazdowych – konieczne dla późniejszego odbioru zebranych śmieci.

2. 13.30 – Zakończenie i podsumowanie akcji na terenie ośrodka żeglarskiego ŻLKS, połączone z poczęstunkiem dla uczestników akcji i wręczeniem nagród.

UWAGA: Nagrody zostaną przyznane przez Komisję za zebranie najbardziej „atrakcyjnego” (niezwykłego, „odjechanego”) śmiecia! Jeżeli taki „kandydat” będzie dużych gabarytów i trudno będzie do dostarczyć do Komisji (na teren ŻLKS) – wystarczy ładne zdjęcie z miejsca składowania.

Szczegóły są zamieszczone również na naszej stronie www.swkiekrz.pl i na FB „Czysty Kiekrz” (łącze dostępne przez stronę www). Proszę śledzić aktualności.

I oczywiście prośba o przekazanie do swoich bliskich i znajomych powyższej informacji. Liczymy też mocno na młodzież, szczególnie żeglarską! Im będzie nas więcej tym skuteczniej zadbamy o środowisko.

z poważaniem,

Józef Kozikowski
Przewodniczący Zarządu
J_Kierskie_akcja_zbieranie_smieci_16.09.2023
Design by Polskie Media | Polityka prywatności i cookies