HANIA CHOJNICKA – z nagrodą Międzynarodowego Komitetu Fair Play!

HANIA CHOJNICKA – z nagrodą Międzynarodowego Komitetu Fair Play!

Przypomnijmy, we wrześniu 2022 roku zawodniczka Jacht Klubu Wielkopolski  klasy OPTIMIST, otrzymuje od Polskiego Komitetu Olimpijskiego wyróżnienie i list gratulacyjny „Fair Play 2021 w kat. „Czyn czystej gry”.  

Cała sytuacja działa się w marcu 2021 roku , na treningu odbywającym się podczas zgrupowania na jeziorze Garda, zauważyła, że jedną z dziewcząt nieszczęśliwie i boleśnie uderzył w głowę bom, a jej łódka się wywróciła. Hania błyskawicznie zareagowała na tę sytuację – podpłynęła do koleżanki i pomogła jej wejść do swego OPTIMISTA. Następnie wskoczyła do zimnej wody jeziora i – po postawieniu łódki – podpłynęła i przekazała ją poszkodowanej żeglarce. Ważne jest i to, że na krótko przed tą sytuacją sama Hania poślizgnęła się i uderzyła nosem w burtę. Mimo bólu reprezentantka naszego Klubu i nie zawahała się ani przez chwilę, by pośpieszyć z pomocą. Tak było.

Niezmiernie mi poinformować 21 października 2023 r. w Budapeszcie nagrodę Międzynarodowego Komitetu Fair Play odebrała nasza zawodniczka Hanna Chojnicka. 

W uroczystości z ramienia Ambasady RP w Budapeszcie uczestniczyła i pogratulowała sportowcom Katarzyna Ratajczak-Sowa charge’d’affaires a.i. Ze strony PKOI w uroczystości uczestniczyła przewodnicząca Klubu Fair Play PKOI, członkini zarządu rady Międzynarodowego Komitetu Fair Play i Europejskiego Ruchu Fair Play Hanna Wawrowska.

HANIA BRAWO. HANIA WZÓR.

Tomasz Figlerowicz TRENER

Design by Polskie Media | Polityka prywatności i cookies