Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego – 2019 Krynica Morska

W dniach 9 – 12. 05.2019 na Zalewie wiślanym w Krynicy Morskiej odbyły się regaty o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego. Wzięły w nim udział wszystkie klasy uczestniczące w systemie rywalizacji dzieci i młodzieży PZŻ. Jacht Klub Wielkopolski był reprezentowany prze z zawodników w klasie Europa, Leser, Laser Radial, Laser 4.7 oraz 29’er.

W klasie Europa Agnieszka Kiełczewska zdobyła I miejsce w kategorii kobiet. W klasie Laser Jakub Marciniak wywalczył II miejsce w kategorii Juniorów i III miejsce w młodzieżowcach. Tomasz Misiak w Klasie Laser juniorów uplasował się na 5 miejscu.  W klasie Laser Radial nasi zawodnicy Jędrzej Marciniak, Dobromir Sokołowski, Piotr Vogel i Mikołaj Warot zdobywają doświadczenie, uczą się i trenują by za jakiś czas mogli się pochwalić lepszymi wynikami. Dużym zaskoczeniem była postawa naszej debiutantki Julki Wawrzyniak, która w klasie Laser 4.7 pokazała w kilku wyścigach „lwi pazur” żeglując w połowie stawki połączonej floty chłopców i dziewcząt. Należy wspomnieć, że Julka w zeszłym roku zaczęła swą żeglarską przygodę w szkółce wakacyjnej, a dziś z powodzeniem żegluje w dużych regatach. Nasi zawodnicy w klasie 29’er w prawdzie nie stanęli na podium, lecz wyniki w poszczególnych wyścigach świadczą o dużych możliwościach. Potrzeba pracy i cierpliwości. W klasie 29’er Jacht Klub Wielkopolski reprezentowali Stanisław Radojewski, Aleks Ślusarczyk  i Tosia Nowak.

Wszystkim zawodnikom i trenerom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.