VENTUS MAGISTER

Ventus Magister – nauczyciel wiatru, nagroda ustanowiona na 90 – lecie Jacht Klubu Wielkopolski. 

Tytuł Ventus Magister przyznawany jest decyzją Komandora ds żeglarstwa od 2023 roku wybitnym postaciom Jacht Klubu Wielkopolski za ich zaangażowanie w proces wychowawczy i treningowy.

„Losem człowieka jest dać pokonać się nadziei. Ginie ten kto jej nie ulega”, te słowa Józefa Tischnera oddają w symboliczny sposób istotę poznawania wiatru, siły której nie widać, możemy zobaczyć jedynie efekt jej oddziaływania. Żeglarstwo jest zwierciadłem życia, w którym jedyną pewną rzeczą jest zmiana.  Jesteśmy uczeni  czym jest wiatr, na czym polega jego zmienność, dlaczego ważne są pracowitość, cierpliwość konsekwencja w działaniu, odpowiedzialność za siebie i innych.

Ventus Magister – nauczyciel wiatru – to osoba, która nauczyła wielu, często bardzo młodych ludzi radzenia sobie w ekstremalnych warunkach pogodowych, na wodzie będąc samemu walcząc przede wszystkim ze swymi słabościami, pokonując je, wsłuchujących się  w słowa nauczyciela o wartościach nieprzemijających, pokorze wobec sił natury, honorze sportowej rywalizacji, prawdy i poświecenia.

dr n.med. Witold `Dudziński

Komandor ds żeglarstwa

LISTA NAGRODZONYCH:

  1. Wojciech Gieszczyński.
  2. Stefan Kowalski.
  3. Paweł Prusiński.
  4. Sławomir Kaczmarek.
  5. Tomasz Figlerowicz.

Design by Polskie Media | Polityka prywatności i cookies