MISTRZOSTWA POLSKI MASTERS  2019 klasa SŁONKA – wygrana załogi JKW!

W miniony weekend  na jeziorze kierskim  zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Masters w klasie Słonka. To jedna z najpopularniejszych klas dwuosobowych na świecie.Mistrzostwa były rozgrywane w formule open oraz narodowej.Przy znakomitych warunkach wiatrowych rozegrano sześć wyścigów ap and down.W zawodach w kategorii open  pierwsze dwa miejsca zajęły załogi z Włoch ITA 31 563 Fabio Rochelli I Daniela Semec przed ITA 26 819 Andrea Piazza i Marta Pendensini. Trzecie miejsce dla załogi JKW Poznań POL 30 334 Rafał Zakrzewski , Agnieszka Wiercińska. W zawodach startowało 15 załóg reprezentujących siedem klubów żeglarskich.  Narodowe Mistrzostwa Polski Masters 2019 wygrała załoga JKW Poznań Rafał Zakrzewski , Agnieszka Wiercińska , drugie miejsce reprezentanci klubu LOK Poznań Tomasz Słodecki i Zbigniew Rakocy , a trzecie  załoga Maciej Jankowski JKW Poznań i Bartosz Pędziński ŻLKS Poznań. Należy podkreślić bardzo profesjonalne przeprowadzenie zawodów przez Komisję Sędziowską w składzie Jerzy Stefaniak ,Ewa Krzywiak oraz Krzysztof Witczak. Dopełnieniem tych niezwykle udanych regat był okazały i elegancki  piknik żeglarski zorganizowany  przez Koleżankę Ewę i Kolegę Macieja w  JKW. Za całość organizacji duże słowa podziękowania dla Zarządu organizatora regat klubu ŻLKS Poznań. Gratulujemy !