Pierwsze regaty w sezonie dla OPTIMISTÓW w Pucku 2021

Pierwsze regaty w sezonie dla OPTIMISTÓW w Pucku

Nasi optimistrzowie grupy A i B w ubiegły weekend startowali w regatach w Pucku. Mamy za sobą dobry początek sezonu. Jak co roku Puck o tej porze roku powitał nas temperaturą 5 stopni i wiatrem  4-5 B. W takich warunkach udało się rozegrać sześć wyścigów w grupie B i 8 w grupie A.

W grupie B  stawce ponad 200 optimistów, w klasyfikacji dziewcząt reprezentowała nas Marysia Nycz która zajęła 4 miejsce i Klaudia Lipińska 11 miejsce. W kategorii chłopców 22 miejsce Ignacy Kalinowski i 39 miejsce Jan Nycz. 

Natomiast w grupie A startowało 161 zawodników JKW reprezentowali  – w kategorii dziewcząt Zuzanna Borucka 8 miejsce  i Hania Chojnicka – to pierwszy  występ Hani  w regatach grupy  A –  zajmuje 22 miejsce . Warto dodać , że Hania w swoich pierwszych regatach grupy A w finałach startowała złotej grupie!. W kategorii chłopców 8 miejsce Jakub Kuraś,  24 Jan Kamieński, 33 Maksymilian Koschel, 61 Adam Chojnicki – pierwszy start w grupie A i jeden wygrany wyścig!, Jan Makowski 73 – należy dodać, że to pierwszy start w regatach – brawo Jasiu.

Podczas zakończenia regat odbyło się podsumowanie Pucharu Polski za 2020 rok tutaj 5 miejsce w kategorii dziewcząt grupy A dla Zuzanny Boruckiej i 10 dla Jakuba Kurasia ( Kuba w ubiegłym sezonie reprezentował inny Klub). 

Gratulacje dla zawodników za świetne wyniki w arktycznych warunkach ! Brawo trenerzy Paweł i Tomek.

Design by Polskie Media | Polityka prywatności i cookies